Autosedačka pro dítě mezi jedním a třetím rokem

Autosedačka pro dítě mezi jedním a třetím rokemPokud vybíráte autosedačku pro dítě, které vám již vyrostlo ze sedačky pro nejmenší (vajíčka), zaměřte se na autosedačky pro hmotnost dítěte 9-18  kg. Tyto autosedačky jsou již polohovací a pohodlné pro sezení i pro spaní. Dítě v ní bude sedět a protože jsou tyto sedačky trochu vyvíšené – sedací plocha je umístěná výš, takže si z nich vaše dítě užije lepší rozhled a objevovaní nových věcí v okolí a cesta bude pro vás všechny více zábavná.

Co je pro tyto autosedačky dobré sledovat?

Důležité je, aby bylo možné u autosedačky snadno upravit sklon i s dítětem za jízdy, třeba když usne. U všech typů autosedaček to ale není tak snadné, proto se na to při výběru zaměřte.

U těchto autosedaček jsou běžné výškově nastavitelné pásy s jedním místem pro utahování.

Před samotným nákupem je ještě dobré tuto autosedačku vyzkoušet při usazování na sedadlo, aby dobře „sedla“ po upevnění tříbodovým pásem a nedocházelo tak po upevnění k pohybování či dokonce naklánění sedačky.

Pro upevnění může být autosedačka vybavena systémem ISOFIX, který umožňuje pevněji autosedačku zabezpečit pomocí kotevních míst. Zjistěte si ve svém vozidle, zda tento systém má. Pokud nemá, informujte se zda je možné danou autosedačku připojit také běžně pomocí tříbodového pásu (většinou to lze). Sedačky vybavené systémem ISOFIX jsou také těžší a jejich přenášení např. mezi vozidly je náročnější. Více o systému ISOFIX.

Při výběru sedačky je vhodné vzít ohled na bezpečnost v případě bočního nárazu (sedačky procházejí různými crash testy). Tam proto sledujte zesílené bočnice hlavně v oblasti kolem hlavy.

Platí zde to samé jako u ostatních autosedaček: Horní okraj autosedačky musí dosahovat vždy alespoň nad uši.

Doporučené autosedačky pro tuto kategorii

NázevHodnoceníCena od 
Maxi Cosi Rubihodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení5 699 KčVíce informací
Cybex Juno 2-Fixhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení5 390 KčVíce informací
Römer King IIhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení4 690 KčVíce informací
Römer Versafixhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení7 500 KčVíce informací
Kiddy Phoenixfix Pro 2hodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení6 290 KčVíce informací

Kompletní nabídka autosedaček 9 - 18 kg

 

Pokud vám dítě po čase z této autosedačky vyroste poznáte to snadno (většinou když přesáhne 90-100 cm výšky) je na čase se poohlédnout po sedačce vyšší kategorie – od tří let výše.