Jak vybrat autosedačku

Jak vybrat autosedačkuPřipravili jsme pro vás návod jak dobře vybrat autosedačku pro vaše dítě. Je nutné si uvědomit, co je při tomto výběru nejdůležitější, protože na českém trhu jsou bohužel také nekvalitní výrobky, které by v případě kolize vašeho vozidla mohli způsobit problémy. Doporučujeme se nezaměřovat při výběru autosedačky pouze na cenu, ale také alespoň na prověřenou značku a hlavně na další důležité parametry sedačky.

Sedačku nekupujte neznačkovou, za skoro podezřele nízkou cenu např. v supermarketu nebo nedejbože na tržnici. Autosedačku lze dnes snadno zakoupit v prověřených eshopech, třeba tady nebo tady.

Pamatujte: Nejdůležitější je bezpečnost dítěte spolu s ergonomií sedačky.

  • Je správné a důležité vybrat vždy autosedačku určenou pro daný věk, váhu a výšku dítěte.
  • Univerzální autosedačky, určené pro více kategorií, nejsou většinou tak bezpečné, pohodlné a praktické, ovšem jsou ve výsledku finančně výhodnější.
  • U sedačky také sledujeme jakou možnost upevnění nabízí, zda je upevnění tříbodovým pásem, na isofix.

U sedaček pro větší děti můžeme sledovat v parametrech sedačky zda má nastavitelnou výšku opěrky hlavy – opěrka musí končit maximálně nad ušima dítěte. Sedačka by měla být vždy dítěti pohodlná.

Některé autosedačky také mají snímatelný a vypratelný potah, což je výhodné, protože se může stát, že se nám děťátko v autě poblinká, některé děti jízdu mohou hůře snášet.

Dle věku a hlavně hmotnosti a výšky dítěte si vyberte vhodnou autosedačku:

Jakou autosedačku pro novorozence (O,O+)

Jakou autosedačku pro dítě mezi jedním a třetím rokem (1 – 3 roky)

Jakou autosedačku pro dítě od tří let (3 +)