ISOFIX

Isofix - upevnění autosedačky ISOFIX je systém univerzálních úchytů ve voze a na vybraných autosedačkách pro jednoduchou, rychlou a bezpečnou instalaci autosedačky. Je to nejbezpečnější systém pro uchycení dětské autosedačky. Mezi opěradlo a sedák zadních sedadel vozidla jsou umístěna dva kovové úchyty, která jsou pevně spojená s karoserií vozu. Autosedačka je pak na dvou místech vybavena speciálními zámky, které se nasadí a zajistí v těchto úchytech.

Se systémem ISOFIX je prakticky nemožná špatná instalace. Testy dětských autosedaček upevněných se sytémem ISOFIX ukázali také výborné výsledky při crash zkouškách bočního a přímého nárazu.

Pokud hledáte ISOFIX úchyty ve vašem vozidle, zasuňte prsty ruky mezi opěradlo a sedák zadního sedadla a snažte se nahmátnout úchyt tvaru oka na jedné i druhé straně sedáku. Informace o systému ISOFIX najdete také v návodu vašeho vozidla.

Ti kdo systém ISOFIX ve svém vozidle nemají, musejí volit tříbodový pás. Dá se zakoupit také tzv. ISOFIX základna, která se přichytí bezpečnostními pásy a autosedačka se poté připíná k základně.